• Slide 1

DEPILACJA LASEROWA

Depilacja laserowa jest zabiegiem polegającym na trwałym usunięciu niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, który wnika głęboko w skórę niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami.
W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka lasera LightSheer™ została zaopatrzona w niepowtarzalny, opatentowany system chłodzenia końcówką ChillTip™, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest bezbolesny. Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji laserowej.

Jak działa laser Light Sheer? 

Laser działa tylko powierzchownie, nie wpływając na funkcje organizmu. Emituje łagodną wiązkę promieni, przenikającą przez skórę aż do mieszka włosowego, niszcząc bezpowrotnie cebulkę. Laser działa na barwnik włosa czyli melaninę. Należy dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Cześć z nich znajduje się w fazie wzrostu (są to włosy widoczne na skórze - anagen) i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie "uśpienia" – (katagen, telogen), która ma różny okres trwania (3-8 tygodni).
Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa. Dlatego też zabiegi musza być powtórzone 4-6 razy w odstępie od 6-9 tygodni.
Pierwszy zabieg poprzedzony jest wywiadem i konsultacją. Przeprowadzona zostaje próba laserowa w celu ustalenia odpowiedniej dawki. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości zabieg wykonany jest po kilku dniach.
Efekty działania światła Light Sheer są imponujące. Po pierwszym zabiegu zostaje usunięte do 30 % włosów, a po całej serii do 98%.

Po zabiegu

Przez 2-3 dni po zabiegu może utrzymywać się delikatne zaczerwienienie, obrzęk i niewielkie pęcherzyki. Jest to naturalne.
W domu zaleca się nałożenie pantenolu, alantanu, zinalfatu lub innego preparatu regenerującego skórę.
Pamiętaj aby po depilacji unikać gorącej kąpieli, wizyt na basenie (ok.2-3 dni). Pamiętaj też, że po zabiegu nie powinno się opalać bez filtrów ochronnych (ok.2 tygodnie). Po kilku dniach z martwych cebulek uwalniane będą końcówki włosków co może przypominać odrost, jednak tak nie jest, martwy włos usuwany jest ze skóry wolniej.
Pamiętajmy także aby nie używać innej metody depilacji pomiędzy zabiegami, jedyna dopuszczalna to golenie maszynką.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Ciąża,
 • Świeża opalenizna (należy przerwać kąpiele słoneczne w SOLARIUM - 4 tyg. przed zabiegiem oraz samoopalacze - 2tyg.przed zabiegiem),
 • Krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem),
 • Zioła (dziurawiec, nagietek - przestać używać na 2-3 tyg. Przed zabiegiem),
 • Depilacja woskiem (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem),
 • Bielactwo, łuszczyca,
 • Peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

DEPILACJA WOSKIEM

Proponowanym przez nas, skutecznym sposobem na szybkie usunięcie niechcianego owłosienia i zachowanie perfekcyjnej gładkości skóry jest depilacja woskiem. Ta metoda pozwala na usunięcie łodygi włosa, dzięki czemu powstrzymuje jego odrost.
Przygotowanie – w jaki sposób?
Bezpośrednio przed depilacją woskiem nie należy stosować żadnych kremów, balsamów, olejków oraz innych kosmetyków nawilżających bądź natłuszczających.

Ta sama zasada tyczy się ekspozycji na słońce oraz korzystania z solarium. Przed zabiegiem należy zrezygnować  z opalania.

Warto również zadbać o odpowiednie złuszczenie naskórka, najlepiej dzień przed planowaną depilacją. Dobry peeling pozwoli na wydostanie się wrośniętych włosków spod powierzchni skóry, dzięki czemu będą one mogły zostać usunięte.

Należy też pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny, szczególnie w przypadku usuwania owłosienia z okolic bikini.
Długość włosków – jaka być powinna?
Usuwane włosy powinny mieć długość od 0,5 cm do 1 cm w zależności od części ciała (dla włosków w okolicach bikini powinno to być 0,5 cm, zaś na nogach – 1 cm). Taka długość pozwala na uzyskanie w pełni zadowalających efektów z zabiegu. Zbyt krótkie włosy mogą nie zostać usunięte, zaś za długie wpłyną na komfort podczas zabiegu. Warto więc skontrolować długość włosków, by móc potem cieszyć się doskonałym efektem - gładką skórą przez kilka tygodni.
Po zabiegu – czego unikać?
Bezpośrednio po depilacji woskiem nie powinno korzystać się z kąpieli słonecznych, solarium, sauny, basenu. Promienie słoneczne, ściągnięty naskórek, bakterie, zarazki – tego typu czynniki mogą powodować dyskomfort, podrażnienia oraz zapalenie mieszka włosowego.

Zalety skorzystania z oferty depilacji woskiem:

 • długotrwałe efekty,
 • miękka, gładka skóra,
 • brak owłosienia,
 • skuteczność zabiegu,
 • atrakcyjna cena,
 • precyzyjne wykonanie.